Veseli bērni — laimīgi vecāki
2015.gada 22.novembrī noticis forums vecākiem «Veseli bērni — laimīgi vecāki»
2015.gada 22.novembrī noticis forums vecākiem «Veseli bērni — laimīgi vecāki»
Многочисленные добавки к продуктам питания (и без того уже генетически модифицированным), неразвитость и недоступность физкультуры и спорта для народа, вынужденность большей части населения работать по 10—12 часов в день вместо положенных 8-и… всё это прводит к тому, что общий уровень здоровья в стране катастрофически низок и продолжает снижаться.
Iespējams, lieks fluors — tas ir vēl viens piliens, kurš asina cilvēces akmeni, pakāpeniski pārvēršot to par vājas gribas un apātisku radījumu kaudzīti.
Zobu veselības nozīmīgumu un to stāvokļa ietekmi uz vispārējo veselības stāvokli cilvēki saprata jau no seniem laikiem, īpaši svarīgi tas bija periodos, kad spēcīgi zobi spēlēja ne pēdējo lomu izdzīvošanas jautājumos. Turklāt visām skaistulēm un brašajiem puišiem, kuri aprakstīti folklorā, bija pērļu zobi, kas papildus runāja par viņu labo veselību un jaunību.
Gadžeti pārņēmuši daļu funkciju, kuras agrāk bija cilvēka apziņas privilēģija. Tie atceras un analizē. Cilvēki arvien vairāk saaug ar ierīcēm. Acīmredzams kļūst jautājums, kur beidzas mūsu personības «es», kur atrodas robeža starp cilvēku un ierīci.
Vēl viens punkts, no kura atsakoties uzlabotos cilvēka veselība — atkarība no interneta un informācijas nesējierīcēm. Neliels paskaidrojums: informācijas nesējs, jeb gadžets, ir savdabīga ierīce, kura tiek pieslēgta daudz sarežģītākiem mehānismiem un patstāvīgi pati strādāt nespēj. Lai gan pēdējā laikā par «gadžetiem» sauc gandrīz visas jaunās tehnoloģiskās iekārtas – zibatmiņu , planšetdatorus, smartfonus, MP3-atskaņotājus, klepjdatorus un citus.
Katru dienu lielāka daļa cilvēku lieto maizi, kas līdztekus pamatēdienam jau no senseniem laikiem tiek uzskatīta par īpašu dāvanu un praktiski dzīvu organismu gan Rietumos un Krievzemē, gan Tuvajos un Tālajos Austrumos.
Kā agrāk cepa raudzētu maizi? Populārie zemnieku ieraugi tika gatavoti no rudzu miltiem, salmiem, auzām, miežiem, kviešiem, rūgušpiena, biezpiena sūkalām. Līdz pat mūsdienām attālos laukos ir saglabājušās receptes maizes cepšanai bez mākslīgā rauga. Tieši dabīgi gatavoti ieraugi bagātināja cilvēka organismu ar organiskajām skābēm, vitamīniem, minerālvielām, fermentiem, šķiedrvielām, pektīnvielām un biostimulatoriem.
«Ja tu kontrolē ēdiena piegādi, tu kontrolē tautu»
Ārlietu padomes loceklis Henrijs Kisindžers
Kas ir ĢMO? ĢMO — tie ir transgēni organismi, kuru iedzimtais materiāls ir pārveidots ar gēnu inženierijas palīdzību, ar mērķi piedot viņiem sev vēlamās īpašības. Vai burtiski: ģenētiski modificēti organismi. Skan nevainīgi, vai ne? Tad, ko gan īstenībā sevī ietver ĢMO? Kā saka: vai velns ir tik ļoti melns, kā viņu mālē? Tiksim skaidrībā. Zemāk es sniedzu brīvi pieejamus faktus.