Anglijā uzsāktā juvenālā vajāšana turpinās arī Latvijā. 2. daļa

Автор:

«Dzimta»

Laura Dubāne, Latvijas pilsone, ar divām meitām atgriezās dzimtenē Anglijas sociālo dienestu patvaļas un vajāšanu dēļ. Tomēr šeit viņa glābiņu neatrod. Jau astoņus mēnešus viņa nevar atgūt bērnus, kurus Latvijā viņai atņēmusi pašas māsa, kura, izmantojot Lauras uzticību, vienojusies ar Aizputes bāriņtiesu un viltus ceļā noformējusi aizbildnību. Lauras dzīve tika pamatīgi pārbaudīta un nevarēja atrast pat necik saprātīgas pretenzijas. Neviena iestāde neiebilst pret to, lai bērni atgrieztos pie mammas. Tomēr viņi tā arī paliek dzīvot Aizputē. Vienīgais, kas līdz šim Laurai tika pieskaitīts — it kā viņas vēlēšanās aizbraukt no Latvijas kopā ar bērniem. Citas pretenzijas pa visu šo laiku nav bijušas (nedzer, nav agresīva, strādā, īrē labu dzīvokli, vecākā no meitām jau pierakstīta skolā Rīgā).


Anglijā uzsāktā juvenālā vajāšana turpinās arī Latvijā. 1. daļa

Автор:

«Dzimta»

Laura Dubāne ir māte, kura cietusi no juvenālās justīcijas Anglijā. Viņa sniedz tipisku liecību par angļu sociālo dienestu neadekvāto un aizspriedumaino uzvedību, kura sagrauj ģimenes, nodara ļaunumu bērniem, atdalot tos no viņu vecākiem. To visu viņi dara «bērna interesēs». Viņi nevēlas pie sevis Anglijā audzināt baltos bērnus musulmaņu tradīcijās (Laura ir pieņēmusi islāmu) un izdomā formālu iemeslu — skrāpējumu uz bērna vaiga,- lai uzreiz pasludinātu tēvu par briesmoni un izņemtu bērnu no ģimenes. Kad aizbildņu ģimenē, pusgadu vēlāk, meitenīte ieguva stipru apdegumu, puse sejas bija čūlās un ārsti nedeva nekādas garantijas, par to vai viņai vispār augs mati apdedzinātajā galvas daļā, sociālie darbinieki izrādīja neticamu iejūtību. Protams, tas taču ir tikai «traģisks nelaimes gadījums» (gadu vecam bērnam uzliets vārošs ūdens)!


Правда о правах родителей и детей в Европе

Автор:

«Dzimta»

Šis raksts vēl nav iztulkots latviešu valodā. Ja Jūs zināt krievu vai angļu valodu, Jūs varat palīdzēt mūsu organizācijai, tulkojot doto tekstu latviešu valodā un nosūtot to mums uz e-pastu: [email protected]. Mēs būsim ļoti pateicīgi par to.

Шведская правозащитница, магистр права, адвокат Руби Харрольд-Клёссон является президентом международной общественной организации «Скандинавский Комитет по Гражданским Правам» со штаб-квартирой в Гётеборге.

Руби Харрольд-Клёссон родилась в 1947 году на Ямайке, получив после окончания школы грант французского правительства на продолжение образования, она выбрала специализацию в области политических наук и права. Будучи студенткой, познакомилась во Франции с молодым шведом, переехала в Гетеборг, за год выучила шведский, и больше сорока лет живет со своей семьей в одном и том же доме в пригороде Гетеборга. В Швеции Руби Харрольд-Клёссон изучала юриспруденцию. Она посвятила себя защите гражданских прав самых юных членов общества — детей, а также их родителей.

(см. видео: выступление Руби Харрольд-Клёссон)


Miesīgas bailes

Автор:

Jeļena Korņetova

Šis raksts vēl nav iztulkots latviešu valodā. Ja Jūs zināt krievu vai angļu valodu, Jūs varat palīdzēt mūsu organizācijai, tulkojot doto tekstu latviešu valodā un nosūtot to mums uz e-pastu: [email protected]. Mēs būsim ļoti pateicīgi par to.

Складывается впечатление некоего
массового умопомешательства
и остаётся загадкой, кого так боятся социальщики.

Есть удивительная особенность чиновников и госслужащих в сфере так называемой защиты прав детей (более известной в народе как ювенальная юстиция). Изначально нам думалось, что ими движут шкурные интересы. На деле же всё оказалось куда проще, прозаичнее и оттого только гнуснее. Конечно, шкурный интерес наличествует, но это явление скорее единичное. Эти единицы надо выявлять и избавлять от них систему как от точечных вредителей.



Bērni ģimenē — būt vai nebūt?

Автор:

Jeļena Korņetova

Katru dienu mēs esam iegrimuši ikdienas problēmu risināšanā: darbs, bērni, kredīti, komunālie maksājumi. Šīs rūpes paņem visu mūsu laiku.

Tanī pat laikā Latvijā, pēc statistikas datiem, katru dienu no ģimenēm neatgriezeniski tiek izņemti 4 — 5 bērni. Vismaz puse no visiem vēlāk adoptētiem bērniem tiek atdoti adopcijai uz ārzemēm. Kāds ir viņu turpmākais liktenis - nezina neviens.

Jūsu ģimene ir labklājīga un tāpēc domājat, ka Jūs tas neskars? Jūs dziļi maldāties. Mūsu valstī jau vairākus gadus notiek plānveidīga ģimenes graušana, bērnu dezorientācija, tradīciju izskaušana. Tiek grozīti jau esošie un pieņemti arvien jauni likumi, kuri padara vecākus par absolūti beztiesīgiem.