Mobilais birojs Zepniekkalnā

Parakstu vākšana Zepniekkalnā. «Mobilais birojs».

Автор:

«Dzimta»

Šodien, 2014.gada 18.novembrī, notika parakstu vākšana Ziepniekkalnā (vienā no Rīgas mikrorajoniem), netālu no 19.tolejbusa gala pieturas. Pasākumu rīkoja Vecāku Sabiedriskā Kustība «Dzimta». Tika savākti 155 apstiprināti paraksti. Dzimtas aktīvisti veica spontānu aģitāciju starp gājējiem, kas šķērsoja ielu, kā arī tiem, kas gāja ārā no veikaliem un stāvēja sabiedriskā transporta pieturās. Daži cilvēki nepaslinkoja aiziet uz mājām pēc pases, lai būtu iespēja atstāt savu parakstu.

Pārsvarā cilvēki ir nopietni noskaņoti uz cīņu par savu bērnu nākotni, izteica sašutumu par likumu pieņemšanu un reformām izglītības un audzināšanas sfērā. Lielākā daļa parakstījušos izteica savu neapmierinātību ar to, ka valsts apstiprināja likumu, saskaņā ar kuru no 2015.gada 1.janvāra referenduma iniciēšanai jau pirmajā parakstu vākšanas tūrē būs jāsavāc nevis 30 tūkstoši paraksti, kā tagad, bet 150 tūkstoši. Cilvēki uzskata to par ņirgāšanos, par cik saprot, ka pirmajā posmā 150 tūkstošus parakstu savākt praktiski nav iespējami, pat ja kādu ideju atbalsta lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (starp citu, arī tagad notiek steidzama parakstu vākšana par šī likuma atcelšanu).

Visa šodienas parakstu vākšanas laikā netika sastapts neviens cilvēks, kas būtu «toleranti» noskaņots pret LGBT apvienību, kas propagandē seks-apgasimību, gendera reformas, juvinālo justīciju un atteikšanos no mūsu sabiedrības tradīcijām. Labprāt parakstījās arī cilvēki, kas pirmo reizi dzirdēja par iniciēto referendumu.

Pasākums norisinājās bez kādiem nopietniem starpgadījumiem. Apmēram stundu pēc pasākuma sākuma ieradās municipālās policijas vienība. Policijas pārstāvji painteresējās par notiekošo, bet pēc mūsu paskaidrojumiem palūdza pārvietot mikroautobusu, kurā atradās notārs, un aizbrauca. Savus parakstus zem likumprojekta viņi neatstāja.

Pēc likuma, no cilvēka, kas atstāj savu parakstu par referendumu, tiek ieturēta valsts nodeva 2 eiro 85 centu apmērā. Protams, tas ir nopietns šķērslis pilsoņu gribas parādīšanai — ne visi var atļauties iztērēt liekus līdzekļus, bet tomēr starp tiem, kas atstāja savu parakstu, atradās arī tādi cilvēki, kas apmaksāja nepazīstama cilvēka parakstu.

Diemžēl, bija redzama arī pretēja rīcība. Pēc tam, kad cilvēks, kurš atbrauca ar dārgu automobili uzzinājis, ka nepieciešams samaksāt nodevu, atteicās to darīt un aizbrauca, neskatoties uz to, ka bija jau parakstījies. Mums nācās par viņu samaksāt.

Мобильный штаб в Зепниеккалнсе