Meitene pie ūdens

Sieviete vai maita?

Автор:

Natalija Golubeva un Arturs Razumovs

Šī pētījuma nosaukumā slēpjas viena svarīga un bīstama problēma — sieviešu dalījums. Mums jau tā ir daudz dalījumu — pēc reliģiskās vai politiskās pārliecības, ekonomiskā stāvokļa utt. Tagad arī starp sievietēm ir ieviests dalījums, pie tam ļoti viltīgā veidā.

Problēmas būtība — daļa sieviešu dzimuma pēkšņi ir sākusi uzskatīt, ka sievietei ir jābūt «maitai». Ir pat parādījusies tāda īpaša zinātne — «maitoloģija», kuras principus daudzi bēdīgi slaveni psihologi liek par stūrakmeni attiecībās ar vīriešiem un visu apkārtējo pasauli. Tas ir skumji un pretdabiski, jo sieviete, labprātīgi kļūstot par «maitu», iesit naglas savas pašas laimes zārkā. Tūlīt pamēģināsim paskaidrot, kāpēc.

Vispirms iztirzāsim šī ļaundabīgā novirziena galveno devīzi — «Mīli sevi, uzspļauj visiem un tu dzīvē tālu tiksi!» Apmēram šādu dzīves pārliecību piedāvā jaunā sieviešu psiholoģija, piedāvājot tā saucamo «maitas» uzvedības modeli.

Vai jūs vispār zināt, ko šis vārds nozīmē? Vēl nesen izteikt šo vārdu publiski bija ļoti nepieklājīgi, bet tagad daudzas sieviešu pārstāves ar lepnumu deklarē: «Es esmu maita».

Nu ko, atvērsim vārdnīcu un paskatīsimies, ko šis vārds nozīmē: «Miruša dzīvnieka ķermenis, kurš jau sācis pūt. Maita — bojā gājis dzīvnieks.» (Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta vārdnīca). Sinonīmi šim vārdam: «līķis», «sprāgonis». Kā katram cilvēkam piemīt pretīgums pret mirušu ķermeni, tā šis vārds ticis izmantots kā lamu vārds, norādot teicēja attieksmi pret konkrēto cilvēku.

Kā tad ir patiesībā? Sieviete, apgalvojot, ka viņa ir «maita», saka par sevi burtiski sekojošo: «Es esmu līķis!» Vai tad ar to būtu jālepojas?

Pats ļaunākais, ka dzīvojot ar šo «jaunmodīgo» egoistiskās psiholoģijas pārliecību, sievietes dvēsele, labākajā gadījumā, atrodas dziļā komā. Bet tieši sievietes dvēsele ir viņas dzīvības avots. Sieviete — maita patiešām ir mirusi kā sieviete, tāpēc ka daiļā dzimuma sūtība ir nevis negausīga raušana, bet pasaules piepildīšana ar prieku, mīlestību, skaistumu un labestību. Kultivējot sevī nežēlību un vienaldzību, tāda sieviete patiešām pārstāj būt Sieviete ar lielo burtu, sieviete — mīlestības avots, bet kļūst par dzīvu mironi.

Tas vēl nav viss. Viens no «maitas» pamatatribūtiem (un diemžēl arī ne tikai «maitas») ir apavi uz augstiem papēžiem. Kāpēc vajag mākslīgi pagarināt savu ķermeni?

Piedāvājam pārdomāt šo jautājumu, jo prese uzspiež «garkājainās» sievietes tēlu, publicējot to visur, kur iespējams, dievinot izstīdzējušās modeles, kas vairāk līdzinās dzīviem pakaramajiem. Iestāsta vīriešiem, ka viss skaistums ir sieviešu kājās, kurām jāaug no ausīm. Bet pārējais vairs nav svarīgs. Iestāsta, ka tas vienkārši ir sievietes pienākums — staigāt augstpapēžu apavos. Bet tie ir klaji meli!

Lielākai daļai ir zināms, ka cilvēka ķermenis bez tālejošām sekām spēj piemēroties papēžu augstumam, kas nav lielāks par 2,5 — 2,7 cm. Ja apavu papēži ir augstāki, tad organismā sākas patoloģiskas izmaiņas, kā sāpes kājās un mugurā, muguras skriemeļu un iegurņa nobīde, problēmas ar iekšējiem orgāniem, vēnu varikoze, hronisks nogurums utt. Bet ko mēs redzam visapkārt? Uz žurnālu vākiem, televīzijā, veikalos — viena vienīga sajūsma par izkropļotu ķermeni!

Vairāki vadošie mūsdienu speciālisti — ārsti ortopēdi, manuālie terapeiti, it īpaši vīrieši, kuriem ir pieredze šajā sfērā, izsaka savu viedokli par augstajiem papēžiem. Sievietes vēlmi izskatīties seksuāli pievilcīgai ar augstpapēžu apavu palīdzību viņi uzskata ne tikai par maldiem, bet arī par psiholoģiskiem kompleksiem. Protams, katrai sievietei pašai jāizlemj, vai ir vērts mainīt savu veselību, labu pašsajūtu un dabiskumu pret mākslīgi radītu pseido-pievilcību.

Sieviete ir patiesi skaista tikai tad, kad viņa neziedo savu veselību un pašsajūtu, sekojot kāda izdomātiem nereāliem «skaistuma standartiem», un nekropļo savu ķermeni maldīgu priekšstatu ietekmē, bet cenšas saglabāt savu dabisko skaistumu un pievilcību pēc iespējas ilgāk.

P.S. Ir tāda informācija, ka noteiktā laika posmā Senajā Romā prostitūcija tika uzskatīta par parastu profesiju. «Mīlas priesterienēm» nebija jākaunas sava aroda dēļ un tādēļ jāslēpj savs statuss. Viņas brīvi staigāja pa pilsētu, piedāvājot savus pakalpojumus, bet, lai viņas būtu labāk saskatāmas, nēsāja apavus uz augstiem papēžiem. Neviens cits šādus apavus nenēsāja, lai nemaldinātu tos, kas vēlējās iegādāties seksa pakalpojumus.

Mīļās meitenes un sievietes! Apzinieties, ka «maita augstpapēžu kurpēs» ir viens no soļiem, lai iznīcinātu ģimeni, tradīcijas, skaistumu, sievišķību un tīrību. Cieniet sevi! Atsakieties no jums uzspiestiem uzvedības stereotipiem, no apaviem, kas jūs kropļo gan fiziski, gan morāli. Atklājiet sevi kā Sievieti! Atcerieties, ka sievietes spēks ir viņas dabiskajā skaistumā, spējā mīlēt, gudrībā, laipnībā un žēlsirdībā, jo visā pasaulē nav lielāka spēka par mīlestību!

Šī informācija attiecas arī uz vīriešiem. Apzinieties, cik daudz muļķīgu un uzspiestu stereotipu par to, kādai ir jābūt «īstai sievietei», ir iestrēguši jūsu galvās! Pārdomājiet to un pārskatiet savu attieksmi pret sievietēm, tas ir svarīgi.

Tikai caur sadarbību un sevis pilnveidošanu, caur atbrīvošanos no ilūzijām un maldiem, mēs spēsim labāk izprast viens otru un radīt laimīgas savienības un ģimenes!